bkz

Bkz Ne Demek? Bkz Nedir?

Bkz ne demek? Bkz nedir? Arapça kökenli bakmak kelimesinden türeyen bakınız kelimesinin kısaltması olan bkz terimi özellikle yazılı anlatımlarda örnek verilmeden önce yada kaynak gösterilmeden önce kullanılır. Bakmak fiili bakışı bir yöne çevirmek anlamına gelir. bkz kısaltması okuyucunun dikkatini çekmekten daha çok “bir bakın, bir göz atın” anlamında kullanılır.

Read More
www.nedemek.com.tr

Kaynak Ne Demek? Kaynak Nedir?

Kaynak Ne Demek? Kaynak Nedir? Demirden cisimleri birbirine eklemlendirmek için gerçekleştirilen eylemdir. Kaynak yapmak eylemi gerçekleştirilirken yüksek derecede ısı üretebilen bir alet kullanılır. Bu aletin adı kaynak makinesidir. Kaynak işi yapan insanlara kaynakçı denir. Kaynak işinin yapıldığı yere kaynakhane denir. Ağır sanayiden mahalle aralarındaki atölyelere kadar geniş bir iş alanına sahiptir. Türkiyede ihtiyaç duyulan meslek […]

Read More
kaynak

Kaynak Tüketimi Nedir? Kaynak Tüketimi Ne Demek?

Biliş Sektöründe Kaynak Tüketimi Kelimesi Nedir? Kaynak Tüketimi Ne Demektir; Bilişim sektöründe kaynak tüketimi, Sitenizin bilgisayarlı (server) sistem üzerinde gerçekleştirdiği işlemler neticesinde harcadığı tüketime denir.  Kaynak tüketimi problemlerinin önüne geçmek için mevcut sistemi yazılımsal ve donanımsal olarak takviyelerle güçlendirmek gerekmektedir. Ya da kaynak tüketimine etken olan unsurları tespit edep bertaraf etmek gerekmektedir.

Read More