Genel

Author Rank Nedir? Author Rank Ne Demek?

Author Rank Nedir? Author Rank Ne Demek;

Google her geçen gün algoritmalarını geliştirmektedir. Google her zaman ziyaretçinin aramalarına en uygun ve kesin sonucu çıkarmayı hedeflemektedir. Google’ın author rank algoritması geçen dönemlere nazaran  SEO açısından  artık daha fazla etkilidir.

Dünya genelinde site sahipleri arama motoru algoritmalarını yanıltmak için her geçen gün çeşitli yazılımlar geliştirmektedir. Google arama sonuçlarını kaliteli tutabilmek için her geçen gün bu tarz durumlara dur diyebilmek amacıyla algoritmalarını geliştirmektedir.

Author Rank web sitesinin yazı editörünün kalitesi ölçmektedir.  Peki Google site editörü hakkında bilgileri nasıl topluyor? Google firması  Google Analytics, Google Adsense, Google Plus hesaplarınızda oluşan hareketleri takip ediyor, yazılarınızın ne kadar okunduğunu bu şekilde kontrol ediyor, ne kadar kopyalandığını görebiliyor, sosyal medya üzerinde yazılarınızın ne kadar paylaşıldığını tespit edebiliyor. Topladığı bilgilerle hesaplama yaparak site editörünün Author Rank değerini tespit edebiliyor.

Yorum Bırakın