İngilizce Kelimeler

Black Beard Nedir? Black Beard Ne Demek?

Black Beard Nedir? Black Beard Ne Demektir;

Edward Teach diğer adıyla Edward Thatch (doğum tarihi : 1680  ölüm tarihi : 22 Kasım 1718),  lakabı Blackbeard ( Türkçe : Karasakal) olarak  bilinmektedir. Amerikan kolonileri civarlarında faaliyet gösteren ingiliz asıllı korsan olarak yaşamını sürdürmekteydi. Teach’in tam olarak nerede doğdu belirsizdir tahminlere göre Bristol‘da doğmuştur. Yaşadığı dönemlerde Kara Sakal bilindiği kadarıyla ünlü karayip korsanı Benjamin Hornigold’ın tayfasına katılmıştır. Kısa bir süre sonra kendi gemisi olan Queen Anne’s Revenge’i kazanmıştır. 1717 ve 1718 tarihleri arasında dönemin en korkulan korsanları arasında yer almıştır.

Sonraki dönemlere Hornigold’ın çetesinin bir parçası olmuş ve korsanlar birliğine girmiştir. Charleston, South Carolina limanını ablukaya almışlar ve fidye almışlardır. Teach’i savaşta üsteğmen Robert Maynard’ın yönettiği deniz güçü öldürmüştür.

    Aynı zamanda Black Beard bkz: Imdb  ( Türkçesi : Kara Sakal ) Karayip Korsanları ( İngilizce :  Pirates of the Caribbean ) filminin kötü adam karakterinin ismidir. Filmin kötü karakteri Black Beard’i ünlü oyuncu Ian McShane oynamaktadır.

Yorum Bırakın