GG Ne Demek

Oyun dünyasında en çok kullanılan terimlerden bir tanesi olan GG, good game kelime anlamı ile; güzel oyun, iyi oyun, başarılı iş gibi anlamları da beraberinde getiriyor. Oyun severler bu kalıbı çok fazla kullanıyor ve başarılı oyuncular için kullanmayı tercih ediyorlar.

Gündelik hayatta da birçok kişiden duyabileceğiniz bir kısaltma ve kalıp olarak kullanıldığı durumlar da söz konusudur. Başarılı bir iş sonrasında da kişiye söylenebilir ancak daha çok genç kesimin kullanmayı tercih ettiği kalıplardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra gg olmak gibi bir kalıp da var ve GG’den başlı başlına ayrı tutulması gerektiğini de belirtmek gerekiyor. Dilerseniz gg olmak kalıbına da hep birlikte detaylı bir şekilde göz atalım…

GG Olmak

Oyun severlerin yanı sıra sözlük kullanıcılarının da çok sık tercih ettiği en eğlenceli kalıplardan bir tanesidir. Başarısız olan ya da istediğini alamayan bir kimseye söylenir. Kaybetmeyi belirten kalıplardan bir tanesidir ve gg oldum, gg olduk şeklinde kullanımı söz konusudur.

Bu tür kalıplar genellikle sosyal mecralar aracılığı ile dilimize katılıyor. Az önce de belirttiğimiz gibi yeni nesil bu konuda artık kendini aşmış durumda. Gündelik hayatta da duyabileceğiniz bu kalıpları kullanarak yeni nesilin dikkatini çekmek mümkün ve gerçekten dillere pelesenk olduğunu da görebiliyoruz.

Kalıplar ve Terimler

Yeni nesil ve online dünya bizi yepyeni şeyler ile tanıştırıyor ve kalıplar da bunlardan bir tanesidir. Özellikle sosyal mecralarda çok fazla vakit geçiriyorsanız bu tür kalıplara aşina olmanız gerekiyor. Birçok insan bu tür kalıplar ile konuşuyor ve zaman zaman onları anlayamadığımız da oluyor.

Bu tür kalıplardan çok fazla var ve genellikle oyun dünyasında daha fazla kullanılıyor. GG kalıbına sözlüklerde rastlamanız da muhtemel ve genellikle kötü bir entry ya da bir trolleme sonrası bu kalıp kullanılabiliyor. Troll kalıbı da yine sosyal medyanın bize kazandırdıklarından bir tanesidir.

Yeni döneme dil anlamında da ayak uydurmak gerekiyor çünkü her geçen gün biraz daha anlaşılamaz hale geliyoruz ve onlara yetişemiyoruz…

4.9

2 Yorum

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek