Hadım ne demek

Türkiye uygulanmıyor olsa da, bazı gelişmiş ülkelerde bile uygulanan hadım, erkeklerin cinsel isteklerine son vermek amacı ile testis ve penisin kesilmesi ile yapılan ve erkeği cinsel yöntem eksik hale getiren bir uygulamadır.

Hadım nasıl yapılır?

Eski tür hadım etmek cinsel uzuvların kesilmesi ile olurken, şimdiler ise teknolojinin gelişmesi ile kullanılan ilaçlar ile tamamlanan bir uygulamadır. Hadım yasasının onaylandığı eyaletlerde dahi kişinin rızası dışında ameliyat seçeneği kaldırılıyor ve ilaç ile hadım ön plana çıkıyor.

Hadım Olan Kızlar Ağası

Osmanlı devletinde gören yapan ve haremden sorumlu olan yüksek mertebeli görevli olarak bilinmektedir. Hadım yapılan Kızlar ağası, cinsel dürtülerini ve işlevselliğini kaybettiği için güvenli bir şekilde görevini sürdürmekte ve yıllarca görev vermeye de devam etmekteydi.

Kızlar ağası genellikle idareci özelliğine sahip, padişaha bile malumat verebilecek kadar yetenekli olan kişiler içinden yapılmaktaydı. Özel olarak seçilen bu kişiler mutlaka hadım olma yolunda ilerlemekte ve hadım olunarak kızlar ağası adını alıp görevine devam etmekteydi.

Görevleri bittikten ve azat edildikten sonra da ömür boyu maaş almaya devam eder e hayatlarını artık kendi istedikleri gibi idame ettirmeye devam ederlerdi.

Hadım yapan ülkeler

Hadım Türkiye’de son yıllarda art arda gelen Tecavüz vakalarından sonra gündeme gelmiş ve konuşulmuş bir yasadır tecavüz vakalarında uygulanması önerilen Hadimin onaylanması gibi bir durum söz konusu değilken, zaman zaman yine de gündeme gelmekte ve halk tarafından destek görmektedir.

Hadım yapan ülkeler arasında ilk sırayı ise Birleşik Amerika ülkesi alıyor. Ortalama olarak 8 eyaletinde geçerli olan Hadım için yapılan yöntem ilaç ile kullanım yönünde olmaktadır.

Hadım olan erkek cinsel ilişkiye girebilir mi?

Hadım olmuş olan bir erkek cinsel birliktelik yaşayamaz çünkü bunun için gerekli uzuvları yok olur ya da işlevselliğini yitirir. Tarihe bakıldığında ise özellikle hadım yapılarak kızlar ağası yapılan birkaç kişinin tekrardan cinsel gücünü ele aldığı tarih kitaplarında yer alan bilgi olarak günümüze kadar ulaşmıştır.

4.9

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek