Bilim Felsefe Moda

Minimalizm Nedir? Minimalizm Ne Demek?

Minimalizm Nedir, Minimalizm Ne Demek;

Görsel sanatlarda minimalizm, soyut dışavurumculuğun biçime ve duyguya aşırı önem verme karşı bir tepki olarak nesnenin bir nesne olabilme özelliğine dikkat çekmek ve   ifade, tarihsel, sembolik anlamlarını minimuma indirmek niyetiyle hareket etmiştir. Müzikte minimalizm ise, Görsel sanatlardaki gibidir. Biçimciliğe tepki olarak çıkmış, müzikteki duygusal sterilliği, entelektüel karmaşıklığı ve diğer biçimleri ortadan kaldırma amacı gütmüştür. Minimalizm sadeliği sever, aşırıdan kaçınır.
Minimalist Tarz Mobilyalar

Günümüzde minimalist tarzda mobilyalar çok popülerdir. Minimalist akıma yatkın olan kişilerin başlıca tercih ettikleri mobilya türleridir

Minimalist Tarz Kıyafetler

Minimalist tarz kıyafetler son derece şık, sadece görünümüyle hemen hemen her kitleden kişilerin beğenilerini toplamaktadır.

Minimalist Tarz Harlem Shake Videosu

Tüm dünyayı kasıp kavuran  Harlem Shake çılgınlığına bir minimalist bakış açısı sunulmuş. Video felsefe uygun sadeliktedir.

1 Yorum

  • Yavaşlamayı, doğal olana yönelmeyi, değişimi ve dönüşümü amaçlayan sürdürülebilir moda, tekstil sektöründeki hızlılığı engelleyecek nitelikte.

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek