İnternet

SEO Ne Demek ?

SEO Kelimesi Nedir ? SEO Nedir?

SEO , ” search engine optimization ” Türkçesi  ise, ” arama motoru optimizasyonu ” Yahoo! , Google v.b arama motorlarında bir web sitesinin sonuç sıralamasında yükselmesini sağlamaktadır. Günümüzde internet sitelerinin bir çoğu SEO standartlarına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Bir web sitesi SEO konusunda ne kadar başarılıysa o kadar ziyaretçi kazanabilir. Ziyaretçiler özellikle e ticaret alanında oldukça önem arz etmektedir. Her ziyaretçi potansiyel müşteridir. Bu durum SEO’nun ne kadar önemli olduğunu bizlere göstermektedir.

İnternet dünyasında SEO yaygınlaştıkça ” SEO uzmanlığı ” adını taşıyan meslekler türemiştir. (Bkz. SEO Uzmanlığı Nedir ?)  Google arama algoritmalarına hakim olmak, yenilikleri takip etmek, siteleri Google Analytics v.b sitelerle analiz etmek SEO Uzmanında bulunması gereken özelliklerdir.

1 Yorum

  • Seo hakkında önemli bilgiler paylaşmışınız,teşekkürler. Seo yaparken web sitenizin içeriğinin özgün olması ve websitenizin kodlamasının ve link yapısının temiz ve karışık olmaması sıralamalarda web sitenize oldukça avantaj sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki web siteleri arama motoru robotları (örümcekler) için değil, mutlu kullanıcı deneyimi sağlamak için yapılmalıdır. Mutlu kullanıcılar sitenizi sürekli ziyaret edeceği için web siteniz kolaylıkla arama motorlarında ilk sıralara yükselecektir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © 2016. Created by Ne Demek