Steam

Türkçe karşılığı buhar olarak belirtilmiş ve kelime anlamı da buna karşılık geliyor ancak steam, oyun dünyasının vazgeçilmezlerinden bir tanesi ve asıl bahsedilmesi gereken konu da budur.

Valve tarafından tasarlanan ve dijital platformların an itibarı ile en büyüğü olan harika bir oluşum. Online bilgisayar oyuncularının sık sık ziyaret ettiği ve oyun paylaşımı yapabildiği ve hatta kiralayabildiği, satın alabildiği özel bir mecradır.

Artık çok sayıda oyun bu platform üzerinden oyun Sevrlere sunuluyor ve erişim de bu sayede çok daha kolay hale geliyor. Oyunlar ile ilgili bilgi ve güncellemelerin de yer aldığı bu platform, online oyun tutkunlarının vazgeçilmez adresi olarak online dünyada yerini almaya devam ediyor.

Valve Etkisi

Oyun severlerin çok yakından tanıdığı bir marka ve bu marka her geçen gün kendini biraz daha geliştiriyor. Steam ile birlikte adını çok daha net bir şekilde duyurdu ve hatta tarihe yazdırmayı başardı. Bu platform sayesinde online oyun severler ile birlikte iletişime geçebiliyorsunuz ve sizler de elinizdeki oyunları paylaşabiliyorsunuz.

Yeni oyunları da bu mecra üzerinden daha ucuza satın almak mümkün ve aslında platformun sunduğu en önemli artılardan bir tanesi kesinlikle budur.

Steam Neler Sunuyor?

  • Eklentiler
  • Güncellemeler
  • Yeni oyunlar
  • Oyunlar ile ilgili detaylı bilgi
  • Program satışı

Ve çok daha fazlası steam ile birlikte karşınıza çıkıyor. Dijital platformlar arasında çok özel bir yere sahip olan bu mecrayı sizler de listelerinize dahil edebilir ve gün içerisinde sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Kullanışlı yapısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve erişim sağlamak da çok daha kolay! Çok oyunculu mecralardan bir tanesidir ve kesinlikle illegal bir durum söz konusu değildir. Telif konusunda büyük hassasiyet gösteren Valve, bu konudaki önlemlerini arttırmaya da devam ediyor.

Legal ve milyonlarca insanın tercih ettiği bir mecra olması bu platformu her geçen gün biraz daha ön plana taşıyor ve oyun severler için vazgeçilmez bir hal alması da gayet normal diye düşünüyoruz.

Steam store yani oyunların satış yapıldığı bölüme adresten ulaşabilirsiniz: http://store.steampowered.com/

4.9

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © 2016. Created by Ne Demek