İngilizce Kelimeler

Translate Ne Demek ?

Translate ingilizce bir kelime olmakta olup, çevirmek, tercüme etmek anlamları taşımaktadır. Translate bir yazının farklı dillere çevrilmesini anlatmaktadır. Örnek olarak ingilizce olan bir yazının türkçeye tercüme edilmesi işlemidir. Ayrıca Google arama motoruna sahip bir tercüme servisinin ismidir.

Translation, sözcüğü İngilizce’de bir metni, konuşmayı ya da kitabı bir dilden başka bir dile aktarma, tercüme etme durumuna denir. Türkçe karşılığı ise çeviridir, çeviriler de bir eserin, metnin ya da yapıtın bir dilden başka bir dile aktarılmasına çeviri denir. Translate ise bunun fiil hali yani çevir, tercüme et anlamına gelmektedir. Translate Rusça Türkçe ise mevzubahis metni, konuşmayı, eseri Rusça’dan Türkçeye çevrilmesi, tercüme edilmesi anlamına gelmektedir.

Translate çevir

Translate, İngilizce bir kelimedir ve Türkçe karşılığı çevir demektir. Çeviri, bir dilden diğer bir dile çevirme, tercüme anlamına, bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı ya da kitap, tercüme anlamına gelir. İngilizce translation ise bir dilden bir dile yapılan aktarma, yapıtın başka bir dile aktarılması anlamına gelmektedir.

Yorum Bırakın