İnternet Yazılım

Hotspot Shield Ne Demek? Hotspot Shield Nedir?

Hotspot Shield Ne Demek? Hotspot Shield Nedir?

Hotspot Shield, VPN programı.

Söz konusu yazılım, internet üzerinde yasaklı sitelere girmek, gizlice sörf yapmak için tercih edilir.  VPN internet oturumunuzu şifreleyerek güvenli hale getiren Hotspot Shield yazılımının ücretli ve ücretsiz olarak iki sürümü bulunmaktadır. Ayrıca internet sitesi üzerinden 7 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Bir çok internet sitesinin erişim engellemeleri Türkiye gündeminde yoğun olarak yer almıştı.Son zamanlarda Youtube, Twitter ve dünyaca ünlü bir çok Adult web sitesi engellenmiştir. İnternet kullanıcıları tarafından yasaklı sitelere girmek için bir çok yol denenmektedir. Bu yollardan en kesin sonuç vereni ise VPN kullanmaktır.

Hotspot Shield  VPN görevi gören, sizi sanki yurt dışından internete giriyormuş gibi gösteren, bu şekilde de Türkiye üzerinde bulunan erişim engellerine takılmanızı engelleyen bir yazılımdır.

Söz konusu yazılımın üreticisi firmaya göre VPN programları web proxy’sinden çok daha fazla güvenlik ve gizlilik sağlamaktadır. Bu sebeple üretici firma Hotspot Shield kullanmanızı tavsiye ediyor.

Hotspot Shield, HTTPS şifreleme sunuyor, internet gezintinizi, datalarınızı, e-ticaret alışverişlerinizi ve kişisel bilgilerinizi güven altına almaktadır.

Yorum Bırakın