Eczacılar tarafından sıklıkla kullanılan Muadil kelimesi eşdeğer anlamına gelmektedir. Başka eczacılık sektörü olmak üzere birçok sektörde kullanılır. İlaçlar için aynı ekten maddeyi içerir şeklinde kullanılır. Bu içinde olan maddelerin aynı maddeler olduğuna sadece isimlerinin farklı olduğunu gösterir.

Genelde etiket fiyatı olarak baktığımızda hangisi pahalı ise eczanede çalışan personel bize muadil kelimesinin kullanarak daha uygun fiyatlı bir ilaç olsa bile bize söylemez. Bunun yanı sıra tam tersi bir durum söz konusu ise yani ellerinde bulunmayan bir ilaç doktor tarafından yazıldıysa eğer muadil kelimesini sıkça kullanarak ısrarlı bir şekilde hastaya o ilacı satmaya çalışırlar. Bir çok doktor buna dikkat etmeden ilaç yazdığı belirtilir. Kelime arapça kökenli olup, denk, eşit, eşdeğer anlamlarını da taşımaktadır.

5
Sending
User Review
5 (2 votes)

2 Yorum

  • Merhaba,

    Sağlık ile alakalı bir makale yayını yaptırmak istiyoruz. Yazımız tamamen bilgi verici şekilde hazırlanmıştır. Yalnızca içerisinde 2 adet bağlantımızın bulunmasını istemekteyiz.

    Sizin için de uygun ise mail adresim üzerinden tarafım ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Merhaba,

    Sitenizde sağlık ile alakalı 1 adet yazı yayını yapmak istiyoruz. Yazı tamamen bilgi verici şekilde hazırlanmaktadır. Yazıda 2 adet bağlantımızın olmasını istemekteyiz.

    Sizin için de uygun ise mail adresim üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © 2016. Created by Ne Demek