Ez Ne Demek: online oyun dünyasında çok fazla kullanılan terimlerden bir tanesidir ancak bunun yanı sıra Kürtçe dilinde de çok fazla kullanıldığı için farklı anlamlarına birlikte göz atalım istiyoruz.

İngilizce’de Ez Ne Demek : Ez ilk bakışta ingilizce’de “Easy” kelimesinin kısatlaması olarak kullanılmaktadır.

Online Dünyada ‘’Ez’’

Lol oyuncularının ‘’kolay’’ ve ‘’basit’’ gibi anlamlarda kullandığı ez terimi, özellikle sosyal mecralarda da karşımıza çıkıyor ve yeni nesil tarafından çok fazla kullanılıyor. Easy kısaltması ve tanımlaması olarak kullanılan Ez, oyun severlerin yakından tanıdığı terimlerden bir tanesidir. Henüz bu oyunlarla tanışmadıysanız öğrenmeniz gereken çok fazla terim olduğunu da belirtmek gerekiyor çünkü genellikle bu terim ve kısaltmaları kullanmayı tercih ediyorlar.

Kürtçe Dilinde Ez

Ez kelimesinin karşılığı ‘’ben’’ demektir. Karışık dillerden bir tanesi olan Kürtçe, son dönemde çok büyük tartışmalara da neden oldu ancak ülkemiz özgür bir ülke olduğu için herkes istediği dilde konuşabiliyor ve kimliğini de gönül rahatlığı ile ortaya koyabiliyor. Ben anlamına gelen Ez kelimesi, gündelik hayatınızda çevrenizden çok fazla duyacağınız kelimelerden bir tanesidir ve Kürtçe’nin en anlaşılır kelimelerinden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Lol Oyununun Vazgeçilmezi ‘’Ez’’

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kolay ve basit anlamında kullanılan bu terim, özellikle oyun içerisinde çok daha sık bir şekilde karşınıza çıkıyor ancak bu terimleri sık kullanmaları nedeniyle gündelik hayatlarına da yansıtan çok fazla genç var.

Oyun dünyası bu tür terimlere çok fazla yer veriyor ve bizler de bu terimlere yavaş yavaş aşina olmaya başlıyoruz. Oyun dünyasında ve Kürtçe dilinde kullanılan ez kelimesinin anlamlarına birlikte göz attık ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yaptığımızı düşünüyoruz.

Ez kelimesi genellikle rakip oyuncular için de kullanılabiliyor ve rakip oyuncunun zayıf olduğunu söylemek için Ez player, Ez win gibi bir kavram tercih ediliyor. Aynı terim counter strike gibi online FPS oyunlarında da geçerli.

Az önce de belirttiğimiz gibi oyun dünyası bu tür kavram ve terimleri bünyesinde barındırıyor ve bizler de popüler olan ya da aşina olduğunuz terimleri sizinle buluşturmaya devam ediyoruz. Her geçen gün yenileri ekleniyor ve elimizden geldiğince takip etmeye ve araştırmaya özen gösteriyoruz.

4.8
Sending
User Review
4.2 (5 votes)

2 Yorum

 • ulan ez ile kürtçe alakaya maydanoz ?

  Well Played
  Glhf = Good Luck, Have Fun
  Gg=good game
  Ez=easy
  noob = ezik

  Alın size işe yarayan bilgiler , alakaya maydanoz değil gerçek bilgi.

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek