Fetö Ne Demek, Fetö Nedir: Fethullahçı Terör Örgütünün kısaltılmışı olarak kullanılan Fetö, ülkemize sızmaya ve yenilgiye uğratmaya çalıştığı resmi belgeler ile de kanıtlanan bir örgüttür. Bir diğer adı paralel örgüt olarak da bilinmektedir.

Fetö örgütünün amacı nedir?

Fetö terör örgütünün en büyük amacı ülkemizi yenilgiye uğratmaya çalışmak ve bunun için birçok yatırım, belge toplama ve yasal olmayan her yola baş koymak olarak ortaya çıkmaktadır. Tehdit ve şantaj yaptıkları, yasal olmayan dinleme yaptıkları, anayasal birimlerininim, güvenlik birimlerinin kısaca birçok önemli makamlarda yasa dışı işler yaparak ülkemizi çökermeye yönelik çalışmalar yapmışlar ve nihayet ortaya çıkan gerçek yüzleri ile bir bir her yerden temizlenmeye başlanmışlardır.

Fetö Örgüt başı kimdir?

Fetö açılımından da anlaşıldığı gibi, örgüt başı Fethullah Gülen’dir. Dini kullanarak ve suiistimal ederek devleti içten yıkmaya çalışmaya gayret etmiş ve yıllarca önemli makamları kullanarak ve kendine özel bir sistem oluşturarak birçok önemli yerlere sızmayı başarmıştır. Özellikle her ilde ve ilçe de öğrenci evleri açmış ve genç beyinleri ücretsiz okutmak vaadi ile kandırıp beyinlerini yıkayıp örgüt adına çalıştırmış ve amaçlarına da ulaşmışlardır.

Fetö üyeleri ne ile mesajlaşıyorlardı?

Fetö örgüt üyeleri kendi aralarında Bylock diye bir uygulama üzerinden gizlice konuşuyor ve mesajlaşıyorlardı. Bu uygulama da sırf kendileri için özel yapılmış ve sadece sınırlı kişilerce kullanılmaktaydı. Yapılan operasyonlar ile artık deşifre olan Bylock elbette özelliğini yitirmiştir.

Fethullah Gülen Kimdir?

1941 yılı doğumlu olan Fethullah Gülen yazar ve eski bir imam olarak tanınmaktadır. Halen Pensilvanya eyaletinde yaşayan Gülen, için geri iade talepleri için de ABD ile iletişime geçilmiştir. Yaklaşık 50 adet kitabı olan Fethullah Gülen, yıllar içinde yaptığı dini sohbetler ile birçok kişiyi kendine inandırmış ve İslam dinine gönül veren bir alim olarak tanıtılmıştır.

Asıl amacının ise tüm bunları kullanarak Türkiye devletini içten çökertmek olduğu ise artık anlaşılmıştır. 2015 yılının 28 Ekim tarihi itibari arananlar listesine girişi yapılmış ve çok sıkı bir operasyon ile ona mensup olan birçok kamu çalışanı ve gönüllü üyeleri hakkında işlemler yapılmaya başlanmıştır.

5
Sending
User Review
4.2 (5 votes)

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek