Goy goy ne demek? Goy Goy daha çok halk arasında kullanılan ve gittikçe dilden dile yayılan bir terim olarak hayatımızda yer almaktadır.

Goy Goy yapmak, Goy goy yapma gibi kelimeler ile karşı tarafı dilenci yerine koyma anlamına geldiği gibi aynı zamanda gereksiz konuşma türünde bir benzetme içinde kullanılabilir. Yine kullanılma şekline ve yerine göre de, gülmek ve eğlenmek için sebepsiz yere ve anlamsız şekilde konu üretmek olarak da tanımlanmaktadır. Aynı zamanda geyik yapmak anlamını da taşır.

Gençler arasında Goy Goy kelime kullanımı

Goy Goy  kelimesi özellikle gençler arasında çok sık kullanılmaya başlanan bir cümle haline gelmeye başlandı. Birinin anlattığı bir olay sonucunda ‘kısa kes Goy Goy yapma’ şeklinde de cümle kurmak mümkündür. Bu bir nevi olayı abartmadan daha sade anlat tarzında da kullanılabilir.

Goy Goy kelimesi daha çok neye karşı söylediğinize göre de anlam değiştirebilir. Kısaca tekrardan toplamak gerekirse, dilenci anlamında, abartma anlamında ve gereksiz lafı uzatma anlamında daha fazla kullanılmaktadır.

Eğlenceli konuşmaları başlatır

Özellikle sıkıntılı bir günün ardında bir arada bulunanların eğlenmek maksatlı konu açması olarak da kelime tanımlanabilir. Örneğin ‘yeter bu kadar sıkıntı hadi biraz da Goy Goy yapalım’ diyerek konuyu değiştirme ve komik konulara giriş şeklinde telaffuz edilebilir.

Erkeklerin telaffuzu daha fazla

Goy Goy kelimesini en çok kimler kullanır? Diye baktığımızda erkeklerin daha fazla kullandığını görüyoruz. Özellikle erkek muhabbetlerinde sık sık geçen bu kelime, ortamda olan herkesin tebessüm etmesine ve gülmesine sebebiyet verebilir.

Şakşakçı anlamında kullanılan Goy Goycu

Goy Goycu kelimesi nedir diye bakıldığında ilk bakışta çok anlamsız bir kelime olarak geliyor gibi dursa da aslında çok geniş anlamlarda kullanılmaktadır. Bir başka kullanım amacı ise birinin şakşaksısı olduğuna işaret eden kelime olarak ön plana çıkar. Örneğin Bırak onun goy goyluğunu yapmayı Şeklinde cümle kurulabilir.

Anlam olarak o kişiyi boşuna övme ya da onun her dediğini onaylama şeklinde bir anlam ifade edecektir.

5

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek