27anlamı yaşama, hayat ve canlılık anlamına gelmektedir.

Özellikle hem Kuran’dan bir isim arayan hem de köklü bir isim olsun diye benekleri için isim arayışında olan birçok kişi her yıl Ömer ismi gerek tek başına gerek önüne ya da arkasına farklı isimler koyarak nüfus cüzdanlarına yazdırmaktadır.

Telaffuz edildiğinde de dolu dolu söylenilen ve 2 hece olan Ömer ismi, her yaş grubuna oldukça yakışmakta ve adının dolgunluğunu daha ilk seferde söylediğinizde dahi hissedilmektedir.

Ömer isminin istatistikleri

Ömer ismini sembol eden renk mavi olarak belirlenmiştir.

İsim kökeni Arapçadır

Türkiye’de kullanım sıklığı yüzde 14’dür

Ömer isminin analizi ise, kendi içine kapalı olan, ticarete yatkın olan ve akıllı kişi olarak tasvir edilmektedir

Ömer ismi caiz midir?

Çocuklarınıza isim koyarken ismin elbette çok fazla önemi vardır. İleride onu rahatsız etmeyecek ve hayırlı güzel bir ismin konulması mutlaka baz alınmalıdır. Bu doğrultuda çocuklarınız için Ömer adını rahatlıkla koyabilir ve anlamı itibari ile de güzel bir ağırlık verilmektedir.

Özellikle erkek çocuklarınız için düşünebilir. Erkek çocuk ismi olarak kabul edilmesinden dolayı zorluk yaşaması göz önüne alınarak kız evlatlarına Ömer adının verilmesinden kaçınılmalıdır.

Ömer ismine yakışan ikinci isimler

Ömer ismi tek başına kullanıldığı gibi, özellikle iki isim arayanlar için oldukça geniş seçenek sunacaktır. Bunlardan bazıları

Ömer Halis

Ömer Faruk

Ömer Ali

Sait Ömer örnekleri gösterilebilir. Elbette dilediğiniz farklı bir ismi yine Ömer ile birleştirerek çocuklarınıza isim olarak koyabilirsiniz.

İsmi Ömer olan ünlüler

15 Temmuz darbe girişiminde adını kanı ile tarihe yazdırmayı başaran Halis Ömer demir, Ömer isimli kahramanlar denilince ilk akıllara gelecek kişilerden biridir.

Yazar alanında adı Ömer olan ünlülere örnek Ömer Seyfettin verilebilir.

Spor alanında adını yazdıran isimlerden olan Ömer Faruk Tekbilek, Türkiye’de Milli takımında oynamış Türk oyuncudur.

Ömer Muhtar İtalyanlara karşı yapılan direnişte adını dünyaya duyuran önder olarak tanınmaktadır.

1 Yorum

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek