Röfle ne demek

Özellikle sarışın görünmek isteyen bayanların çok fazla tercih ettiği ve nadir olsa da erkeklerin de zaman zaman yaptırdıkları bir saç boyama türüdür. Özellikle düzenli olarak yapıldığında rengin tutturulduğu ve çok daha güzel tonların tutturulduğu söylenmektedir.

Aşırı röfle yaptırmak ve özellikle kalitesiz boyalar ve açıcılar kullanmak ise saçlara zarar verir ve yanmasına kopmasına neden olabilir. Bu sebeple özellikle saçlarınızda zaten boya var ise ve şimdi röfle yaptırmak istiyorsanız güvenilir bir kuaför tercih etmelisiniz.

Röfle için gerekli malzemeler

  • Toz açıcı
  • Oksidan
  • Pens
  • Folyo
  • Tarak
  • Toka
  • Penuar

Röflede saça hangi işlem uygulanır

Röflede yapılacak işlemler kişinin mevcut saçının durumuna göre değişiklik gösterir. Eğer kişinin saçlarında birden fazla renk tonları var ise yapılması gereken ilk önce tüm saçı aynı renge kavuşturmaktadır. Bunun içinde boya uygulanarak ilk olarak alt zemin hazırlığı yapılır. Bu renk genellikle açık kumral olarak tercih edilir.

Sonrasında ise kişinin istediğine göre sarı renk ışıltıları verecek olan röfle paketleri atılmaya başlanır. Özelikle doğal durması için sık ama ince paketlerin atılması saçlarınızda istenilen başarıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Saçlardan tutam tutam alınarak tarak ile sanki bir yeri dikiyormuş gibi bir batıp bir çıkarak saçlar alınır ve boyama yapılarak folyoya sarılır. Saçın tipine, rengine ve ortamın ısısına göre yaklaşık olarak yarım saat ya da 1 saat beklenilerek saçlar yıkanır. Yıkanma sırasında saçlara tekrar açıcı sürerek çok daha doğal bir renk ortaya çıkartılır.

Röfle yapılırken dikkat edilecekler

Röfle özellikle sıcağı sever. Bu sebeple sıcak ortamlarda ya da özle ısı veren cihazların altında beklenerek daha hızlı ve başarılı sonuç alınabilir.

Röfle yaptırırken kıyafetlerinizi korumak adına iyice korumalısınız.

Röfle yaptıktan sonra paketleri kontrol ederek saçın yanmadan istenilen renge ulaşması için talipte kalmalısınız.

Röfle fiyatları

Özellikle saç boyama işlemlerinde hemen hemen en yüksek fiyatı her zaman Röfle alır. Hem işlemlerinin uzun uzadıya yapılması hem de daha fazla boya kullanılması sebebi ile ortalama olarak en az 150 liradan başlayıp 500 liraya kadar çıkan fiyatlandırmalar bulabilirsiniz.

5

Yorum Bırakın

Copyright © 2016. Created by Ne Demek